اخبار

دسته بندی ها:

گران‌ترین خودروهای دست‌ساز

گران‌ترین خودروهای دست‌ساز


  • 0

در حدود صد سال گذشته هنری فورد با ایجاد یک خط تولید جدید توانست مفهوم جدیدی برای خودرو سازی ارایه دهد.طبق تعاریف او هدف یک کارخانه خودروسازی تولید بیشترین تعداد محصول در کمترین زمان است.

اما خودروهایی که در خط تولید تماما اتوماتیک ساخته می‌شوند به هیچ عنوان منحصر به فرد نیستند، به همین دلیل خودروسازان بسیاری با تولید خودروهایی که در بیشتر مراحل با نیروی انسانی ساخته شده سعی دارند تا طرفداران منحصر به فردی جذب کنند.

این اقدام علاوه بر اینکه دقت کار را بالا می‌برد، ارزش مادی محصولات را نیز افزایش می‌دهد.دقیقاً به همین خاطر است که خودروسازان بزرگ، بهترین‌ محصولات خود را که اغلب قیمت‌های کهکشانی دارند به این صورت می‌سازند.

1: پاگانی Zonda c12 f

این خودروی ایتالیایی که از یک موتور وی شکل 12 سیلندر مرسدس‌بنز استفاده می‌کند، می‌تواند به حداکثر سرعت 320 کیلومتر در ساعت دست یابد. قیمت آن 650 هزار دلار است.

فراری Enzo
از این مدل فراری تنها 400 عدد ساخته شد. در حراجی‌های مختلف قیمت این فراری تا 700 هزار دلار نیز افزایش یافت. Enzo  مجهز به یک موتور قدرتمند 12 سیلندر است که می‌تواند به حداکثر سرعت 360 کیلومتر در ساعت دست یابد.

مک‌لارن F1
با اینکه تنها در حدود 100 عدد از این خودرو در دهه 1990 ساخته شد، این مدل هنوز هم به عنوان یکی از بهترین‌ها محسوب می‌شود. اگر بتوانید این خودرو را برای خرید پیدا کنید ارزش آن چیزی در حدود 900 هزار دلار است. موتور 12 سیلندر این خودرو می‌تواند سرعت این وسیله را به 386 کیلومتر در ساعت برساند.

زنوو ST1
این خودروی 1.25 میلیون دلاری به طور کامل توسط دست طراحی شده است و از یک موتور 8 سیلندری 7 لیتری بهره می‌برد. در طول یک سال 15 دستگاه از این خودرو ساخته می‌شود که تهیه آن را برای افراد بسیاری غیر ممکن می‌کند.

می‌باخ landaulet
مجهز به موتوری 12 سیلندری وی شکل با سقف جمع شو. این خودرو 1.4 میلیون دلار قیمت دارد. در هنگام فروش مجهز به سیستم صوتی خاصی است که از 21 بلندگو برای تولید بهترین صدا بهره می‌برد.

لامبورگینی Reventon
طراحی خاص این مدل از لامبورگینی به گونه‌ای است که شما را به یاد دهه 80 می‌اندازد. با اینکه معلوم نیست چه تعداد از این مدل ساخته می‌شود اما قیمت آن 1.6 میلیون دلار است.

آستون مارتین One-77
عدد 77 موجود در اسم این خودرو به این دلیل است که تنها 77 مدل از آن ساخته خواهد شد. این خودرو مجهز به یک موتور 12 سیلندری است و قیمت آن در حدود 1.85 میلیون دلار برآورد شده است.

پاگانی Zonda cinque Roadster
پاگانی تنها 5 عدد از این مدل خودرو را تولید کرده که قیمت هریک از آن ها 1.85 میلیون دلار رقن خورده. این خودروی گران قیمت مجهز به یک موتور 12 سیلندری مرسدس بنز است و بدنه آن با الهام گرفتن از موشک‌های فضایی ساخته شده است.

بوگاتی Veyron Super sports
سریع‌ترین خودروی سواری در بازار که مجهز به موتور 16 سیلندری است که حداکثر سرعت این وسیله را به 432 کیلومتر در ساعت می‌رساند. شتاب صفر تا 100 این خودرو 2.5 ثانیه و تنها 20 عدد از آن ساخته شده است. قیمت این خودرو 2.4 میلیون دلار اعلام شده است.

لامبورگینی Veneno
از این مدل لامبورگینی تنها 9 عدد ساخته خواهد شد. این خودرو مجهز به یک موتور 12 سیلندری است که حداکثر سرعت آن را به 354 کیلومتر در ساعت می‌رساند. شتاب 0 تا 100 این خودرو 2.8 ثانیه است که قیمت این محصول را به 3.9 میلیون می رساند.


شما باید ابتدا وارد شوید، تا بتوانید نظر دهید.
فقط 275 نمونه از پروژه یک AMG

فقط 275 نمونه از پروژه یک AMG


  • 0

سیستم درایو برقی پروژه یک AMG در مدل های بیشتری به کار می رود کمپانی AMG فقط 275 نمونه از خودروهای هایپر پروژه یک را خواهد ساخت.رییس کمپانی AMG، تابیاس مورس، در مصاحبه ای خاطرنشان کرد که تکنولوژی پروژه یک تقریبا در سال 2020 یا 2021 در تولید مدل به کار خواهد رفت.


اما قبل از اینکه درباره چشم انداز خودروهای AMG که با موتور فرمول یک مرسدس AMG تقویت شده اند هیجان زده شوید، توجه داشته باشید که موریس در مصاحبه اش اشاره خاصی به سیستم درایو برقی 4 موتور خودروهای هایپر می نماید.
در پروژه یک، یکی از موتورهای برقی به موتور خودرو متصل می باشد و به چرخش چرخ های عقب کمک می کند. موتور برقی دیگر با توربوشارژر به صورت یکپارچه  به منظور کمک به چرخش کمپرسور آن عمل می کند. اضافه شدن دو موتور برقی دیگر به پروژه یک که به صورت مستقل نیروی هرکدام از چرخ های جلو را تامین می کنند، آن را متفاوت می نماید که باعث ایجاد یک خودروی هایپر چهار چرخ درایو می شود. نکته مهم اینست که هر 4 موتور برقی قادر به دریافت دوباره انرژی که در باتری لیتیوم - یون ذخیره شده است می باشند.
AMG از نسخه تولید شده پروژه یک اواخر امسال رونمایی خواهد کرد. همه 275 نمونه ساخته شده فروخته می شوند و اولین مشتریان این خودرو بایستی خودروهای خود را در اوایل سال 2019 دریافت کنند.

ترجمه:

س.مهتاب


شما باید ابتدا وارد شوید، تا بتوانید نظر دهید.
تسلای ایلان ماسک از مدار مریخ خارج شد؟!

تسلای ایلان ماسک از مدار مریخ خارج شد؟!


  • 0

اما براساس ادعایی که شده، به کمربند سیاره نخواهد رسید.


تسلا رودستر ایلان ماسک که در روز سه شنبه 6 فوریه 2018 بر روی فالکون Space X به فضا پرتاب شده است، در حال پیشروی در سیستم خورشیدی بیشتر از آنچه که در ابتدا برنامه ریزی شده است، می باشد. قرار بود این خودرو در مسیر اطراف خورشید قرار گیرد تا بتواند وسیله نقلیه را به مدار مریخ برساند. به نظر می رسد که موشکی که ماشین را حمل می کند، از مسیر خارج شده است و تسلا را در مداری قرار داده است که فراتر از مسیر سیاره سرخ خواهد رفت، همانطور که ایلان ماسک مدیر عامل SpaceX هم در ابتدا ادعا نمود.


پس از پرتاب، تسلا به مدت شش ساعت در فضا سفر کرد که به صورت زنده توسط SpaceX پخش شد. این مرحله به منظور نمایش یک مانور ویژه برای نیروی هوایی ایالات متحده قبل از به کار افتادن یک موتور راکت طبق برنامه و قرار دادن ماشین در مدار نهایی خود می باشد. به نظر می رسد که ممکن است به کار افتادن موتور که همراه با انفجار می باشد در جایی در جنوب کالیفرنیا رخ داده باشد، زیرا بعضی از مردم در این ناحیه گزارش هایی از انفجار راکتی در آسمان شب را پس از ساعت 9:30 شب روز سه شنبه گزارش داده اند.

ترجمه:

س.مهتاب


شما باید ابتدا وارد شوید، تا بتوانید نظر دهید.
تصاویر جاسوسی از مینی برقی 2020

تصاویر جاسوسی از مینی برقی 2020


  • 0

مینی برای عرضه نمودن یک ماشین سقف دار برقی در سال 2019 آماده می شود، و ما اولین تصاویر جاسوسی نمونه اولیه آن را داریم.

با دیدن کانسپت برقی مینی که در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2017 به نمایش گذاشته شد این خودرو قابل پیش بینی می باشد و تنها اولین خودرو از 12 خودروی برقی گروه BMW می باشد که تا سال 2025 به بازار معرفی خواهند شد. اما باید خاطرنشان کرد ورژن برقی این خودرو از نظر ظاهری قابل تشخیص از نوع بنزینی آن نمی باشد.

برخی از تفاوت های برجسته با مدل های قبلی فقدان لوله های اگزوز است. بیشتر قسمت جلوپنجره ها هنوز مهر و موم شده می باشد و چیزی از آن مشخص نشده ولی برخی از تصاویر جاسوسی با استفاده از نوری که به عرض این جلو پنجره ها بازتاب داشته آن را شبیه کانسپت برقی مینی پیش بینی کرده اند.

مینی با هوشمندانه در نظر گرفتن سرعت تغییر تکنولوژی روی  مشخصات فنی اش می ماند . انتظار داریم یک موتور برقی در محور جلو و باتری هایی در کف و زیر صندلی عقب باشد. محدوده باید 200 مایل یا بالاتر بر اساس تست EPA باشد

.

اگرچه این خودرو در کارخانه تولید مینی در آکسفورد انگلستان مونتاژ خواهد شد اما نیروی برق آن از همان کارخانه واقع در آلمان که مسئولیت سخت افزار BMW i3 را بر عهده دارد، نشات می گیرد.

 

ترجمه:

س.مهتاب


شما باید ابتدا وارد شوید، تا بتوانید نظر دهید.
موتورهای گازی مزداهای آینده می توانند پاک تر از موتورهای برقی باشند.

موتورهای گازی مزداهای آینده می توانند پاک تر از موتورهای برقی باشند.


  • 0

در حال حاضر کمپانی مزدا در حال توسعه یک نسل جدید از موتورها می باشد که می تواند موتورهای سوخت داخلی را از لحاظ تاثیر بر محیط زیست در مقابل وسائط نقلیه برقی قرار دهد.

در کنفرانس فنی اخیر در توکیو، مدیر اجرایی مزدا، میتسو هیتومی، از برنامه هایی که مزدا به نام  SkyActiv-3 دارد رونمایی کرد . هیتومی به خبرگزاری خودرو گفت که اگر مزدا بتواند راندمان حرارتی یعنی مقدار انرژی در بنزین توسط یک موتور سنتی را به نیروی قابل استفاده تبدیل کند و آن را به گرما، اصطکاک و یا سر وصدا تبدیل نکند می تواند از نظر انتشار گاز با خودروهای برقی رقابت کند. این امر نیاز به افزایش بازده حرارتی حدود 27 درصد از SkyActiv-X  که هنوز در مرحله نمونه اولیه است دارد. بیشتر موتورهای بنزینی تنها 20 درصد عملکرد حرارتی را به دست می آورند.

اولین نسل موتورهای SkyActiv-G و SkyActiv-D (برای موتورهای بنزینی و دیزلی) در سال 2007 شروع به کار کرد. هدفی که مزدا به آن دست یافت، بهبود کلی مصرف سوخت خود در خودروها و کراس آورها تا 30% بدون نیاز به استفاده از تکنولوژی هیبرید یا کاملا برقی. نظریه دیو کالمن، مهندس دینامیک وسائط نقلیه مزدا، این است که هرگونه صرفه جویی در سوخت یا کاهش انتشار گازها که می تواند از موتورهای احتراق داخلی فشرده شود، هنوز هم می تواند منافعی را داشته باشد اگر و زمانی که در آینده با خودروهای برقی یکی شود.

SkyActiv-X یک جهش بعدی در بهینه سازی احتراق داخلی است. مزدا می گوید که بهره وری 20 تا 30 درصد در SkyActiv-G بهبود داده خواهد شد، که خود یک بهبود 35 تا 45 درصد نسبت به موتور مزدا قبل از SkyActiv است.

مزدا با در نظر گرفتن تاثیرات زیست محیطی، یک رویکرد جامع خوبی در اختیار دارد. این بدان معناست که انتشار از مواد خام تا مرحله ضایعات و بازیافت در چرخه عمر یک خودرو را در نظر گرفته است. منبع انرژی تولید برق، چه گاز طبیعی یا هیدروالکتریک، و یا انرژی های قابل تجدید برای وسائط نقلیه برقی نیز مورد توجه قرار گرفته است. زمانی که همه چیز مورد توجه قرار می گیرد، مزدا معتقد است که می تواند میزان انتشار دی اکسید کربن را تا سال 2030 تا 50 درصد نسبت به سال 2010 کاهش دهد و تا سال 2050 به 90 درصد نسبت به سال 2010 برسد.Hitomi هیچ زمانبندی برای SkyActiv-3 ارائه نمی دهد، اما اولین خودروهای SkyActiv-X مجهز بایستی در اوایل سال 2019 به بازار برسند.

ترجمه:

س.مهتاب


شما باید ابتدا وارد شوید، تا بتوانید نظر دهید.
8 نکته ای که باید راجع به تویوتا لندکروز 2017 دانست.

8 نکته ای که باید راجع به تویوتا لندکروز 2017 دانست.


  • 0

تویوتا لندکروز یک دایناسور زنده در عصر مدرن می باشد.برای کسانی که با خانواده Land Cruiser آشنا نیستند، می تواند این دلگرمی وجود داشته باشد که چرا علاقه مندان به خودرو شیفته این محصول می شوند.پس از گذراندن یک هفته با یک نمونه 2017، به هشت موردی که شما باید در مورد این SUV سالخورده بدانید به شرح ذیل می پردازیم.
 

امروز همانند دهه 90 است


اگر شما خودرویی از دهه 90 ندارید، Land Cruiser را باید در لیست خرید خود قرار دهید که مطمئنا، دارای یک صفحه نمایش 9.5 اینچ لمسی، چراغهای LED و تکنولوژی ایمنی پیشرفته مدرن مانند ترمز اضطراری اتوماتیک، هشدار خروج از خط، کنترل کروز  و هشدارهای ترافیک عقب است. داخل آن بزرگتر از کراس آورها و یا حتی از لحاظ انعطاف پذیری و ظرفیت ذخیره سازی، به روزتر از سایر SUV ها می باشد. اوج این جذابیت مربوط به پکیج صندلی ردیف سوم است، که جلوتر به آن می پردازیم.تجربه رانندگی با این خودرو نیز موضوع بعدی ما است.
 

رانندگی آرام


وزن لندکروز 5815 پوند، گشتاور آن 401 پوندفوت (543 نیوتن متر) و 4 چرخ محرک می باشد که در صورت نیاز، سرعت شتابی را فراهم می کند. هرچند یک وسیله نقلیه اسپرت نیست، اما در هنگام مسافرت در جاده ها به شما احساس آرامش بیشتری همانند زمانی که در خانه هستید می دهد.
 

غیرقابل توقف


لندکروزر با ظرفیت 5.7 لیتری 8 سیلندری، 381 اسب بخار و گشتاور 401 پوندفوت ایجاد می کند.  این لندکروز توانایی بالا رفتن از هرجایی که شما اراده کنید را دارد. این محصول به یک سیستم چهار محرک تمام عیار، یک محور عقب قوی، سیستم مجزای هیدرولیک، ترمزهای بزرگ و یک برنامه کنترل ثبات متصل می باشد که در پکیج های آفرود گنجانده شده است، و لندکروز می تواند تقریبا به هر جایی برود.
اگر می خواهید بیشتر دیوانه شوید بهتر است بدانید بازار خدمات پس از فروش به صورت خاص به لندکروز اختصاص می یابد.
 

فوق العاده راحت


برای یک روز کامل ماجراجویی آفرود، و یا فقط یک سفر طولانی جاده ای، صندلی های جلو وسیع و جادار و فوق العاده راحت هستند. صندلی های جلو قابلیت گرم و سرد شدن را دارند که با چرم نرم پوشیده شده اند. صندلی های ردیف دوم نیز با چرم پوشیده شده اند و کاملا راحت هستند. ردیف سوم به عنوان یک جا محسوب نمی گردد؛ صندلی ها به سمت بالا در برابر دو طرف صندوق بار تا می شوند. شما می توانید بچه ها را برای استفاده گاه به گاه یا برای یک مسیر کوتاه تا فروشگاه مواد غذایی در انجا بگذارید، اما انتظار نداشته باشید که یک بزرگسال یا یک صندلی خودرو در ردیف سوم جای گیرد.


گرانی ناخوشایند


لندکروز با قیمت پایه 85520 دلار به طرز باورنکردنی گران است. یک سیستم سرگرمی صندلی عقب پیشنهاد می گردد که برای افزودن این پکیج 2220 دلار اضافه بایستی پرداخت نمود. لندکروزر گران ترین خودرویی است که نشان تویوتا را دارد و از نظر قیمت با این خودروها رقابت می کند: GMC Yukon Denali، کادیلاک، Lincoln Navigator، آئودی Q7، مرسدس بنز کلاس GLS، و حتی یک رنج راور.
هرچه این وسایل نقلیه جدیدتر باشند، دارای فضای داخلی بسیار زیباتر و فضای خارجی اسپورت تر و بینظیرتری هستند. چگونه میتوان قیمت را توجیه کرد؟ Land Cruiser دارای قابلیت هایی است که تنها رنج راور می تواند آنها را داشته باشد و قابلیت اطمینان آن در سراسر جهان افسانه ای است. همچنین همانند یک تانک ساخته شده است.


معجزه مهندسی


لندکروزهای قبل از سال 2007 متکی بر دیفرانسیل های قفل کننده و سیستم های چهار چرخ محرک بودند که کاملا وابسته به مهارت راننده برای تسلط در موقعیت های خارج از شهر می باشند. این مدل در مقایسه با مدلهای قدیمی سبک تر است. در حالی که هنوز دارای یک دیفرانسیل عقب قفل کننده است، در حال حاضر لیست قابل توجهی از کمک های جاده ای در آن طراحی گردیده است. یک برنامه کنترل شیب تپه وجود دارد که مانند کنترل کروز برای پایین آمدن از سراشیبی های تند می باشد و به ثبات و حفظ تعادل لندکروز زمانی که از سطوح لغزنده و شیبدار پایین می آید کمک می کند و با Crawl کنترل است که باعث تغییر دادن دریچه بنزین و ترمز کردن آن در یکی از پنج تنظیم پیش فرض برای سطوح مختلف مانند گل، سنگ، شن و یا برف می شود. شاید بیشترین تاثیر را ویژگی کمک چرخش آفرود داشته باشد که به ترمزهای داخلی عقب ضربه می زند تا تایر را بکشد و در نتیجه لندکروزر را قادر می سازد تا چرخشی تیزتر داشته باشد.


گمراه کننده ها


اگر لندکروز را بخرید، بایستی یک بودجه مناسب برای سوخت بپردازید. رتبه بندی EPA آن برابر با 13 مایل گالن در شهر، 18 مایل گالن در بزرگراه و 15 مایل گالن ترکیبی است. این رتبه بندی های اقتصادی سوخت اگر دقیق نباشند ارزشی ندارند. در اطراف شهر به طور متوسط مصرف سوخت 13.2 مایل در گالن مشاهده شده است، و به 14.4 مایل در گالن در رانندگی ترکیبی حومه شهر رسیده است.
 

برای همه نیست


با توجه به قیمت بالای آن، این واقعیت است که تقریبا هر کراس آور یا SUV  سه ردیفه بزرگ خیلی بهتر به خانواده ها خدمت رسانی می کند. کسانی که خریدار لندکروزر هستند دلایل مناسبی برای این خرید خود دارند، شما در حال حاضر با یکی از قدرتمندترین و افسانه ای ترین وسایل نقلیه موجود در بازار مواجه هستید.

ترجمه:

س.مهتاب


شما باید ابتدا وارد شوید، تا بتوانید نظر دهید.